fbpx

Jak dbać o skórę powiek ?

Istnieje wiele oznak starzenia się skóry okolicy oczu, które najlepiej korygować za pomocą zabiegu,  Większość pacjentów decyduje się na operację plastyczną, ponieważ chcą odmłodzić swój wygląd, ale nie są pewni, jak konkretnie wykryć oznaki starzenia w tym obszarze twarzy – i określić, który zabieg lub zabieg byłby najlepszy.

Wraz z wiekiem nasza skóra przechodzi wiele zmian, w tym zwiotczenie wokół oczu. Skóra w tym obszarze jest delikatna i cienka, przez co jest bardziej podatna na oznaki starzenia. Nie wspominając o tym, że ten obszar szybko wykazuje oznaki zmęczenia.

W tym artykule przyjrzymy się najczęstszym objawom starzenia w okolicy oczu.

Oznaki starzenia wokół oczu:

1.Drobne linie i zmarszczki

Drobne linie i zmarszczki to jedne z najczęstszych oznak starzenia się wokół oczu. Linie te mogą pojawić się z powodu utraty kolagenu i elastyny w skórze, a także powtarzającej się mimiki twarzy.

2.kurze łapki

Kurze łapki to drobne linie, które tworzą się wokół zewnętrznych kącików naszych oczu. Mogą być spowodowane tymi samymi czynnikami, co drobne linie i zmarszczki, a także ekspozycja na słońce i palenie. Kiedy mrugamy, mrużymy oczy, marszczymy brwi lub uśmiechamy się, skóra w tym obszarze jest nieustannie ściskana – i ostatecznie mogą powstawać zmarszczki.

3.Worki pod oczy

Wraz z wiekiem tłuszcz pod naszymi oczami może się przesuwać i stać się bardziej widoczny, powodując rozwój worków pod oczami. Worki te mogą być również spowodowane zatrzymaniem płynów i alergiami.

4.cienie.

Cienie pod oczami mogą być spowodowane różnymi czynnikami, w tym genetyką, brakiem snu, odwodnieniem i ekspozycją na słońce. Mogą stać się bardziej zauważalne wraz z wiekiem z powodu przerzedzania skóry i utraty tłuszczu pod oczami.

5.Wiotka  skóra

Zwiotczenie wokół oczu może być spowodowane utratą elastyczności skóry, a także grawitacją i powtarzającą się mimiką twarzy.

6.Suchość

Z wiekiem nasza skóra wytwarza mniej łoju. To zmniejszenie produkcji może prowadzić do suchości i łuszczenia się wokół oczu, a także swędzenia i podrażnienia.

7.Plamy starcze

Plamy starcze to ciemne plamy na skórze, które mogą powstawać w wyniku ekspozycji na słońce, co wyzwala produkcję pigmentu jako reakcję obronną i ochronną. Plamy te mogą być bardziej widoczne wokół oczu, ponieważ skóra w tym obszarze staje się cieńsza i bardziej przezroczysta.

8.Podpuchnięte oczy

Opuchnięte oczy mogą być spowodowane zatrzymaniem płynów, alergiami i brakiem snu. Mogą również stać się bardziej zauważalne wraz z wiekiem z powodu utraty tłuszczu spod oczu.

Co zrobić, aby zachować młody wygląd?

Plastyka powiek może zająć się wiotką skórą wokół oczu, aby nadać im bardziej atrakcyjny i młodszy wygląd. Jeśli masz obwisłą skórę i chcesz przywrócić jej „jaśniejszy” wygląd, może to być najlepsza opcja.

To powiedziawszy, jeśli chcesz zachować młodszy wygląd oczu, najlepiej zacząć dbać o nie w młodym wieku. Eksperci zalecają stosowanie kremu pod oczy rano i wieczorem, ograniczenie czasu przed ekranem i dużo snu, aby pomóc skórze odnowić się i zregenerować. Masaż twarzy może również pomóc poprawić elastyczność i krążenie.

Podsumowując

Aby zapobiegać oznakom starzenia się skóry wokół oczu lub je redukować, pamiętaj, że ważne jest, aby chronić skórę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych, nawilżać ją, wysypiać się i stosować krem nawilżający odpowiedni do rodzaju skóry.

Czy możesz odwrócić oznaki starzenia, które wciąż rozwijają się wokół oczu? Krótka odpowiedź brzmi: tak. Pacjenci nie muszą żyć z niechcianymi zmianami. Podczas gdy niektóre objawy można leczyć produktami dostępnymi bez recepty, inne mogą wymagać bardziej intensywnych zabiegów, takich jak chirurgia plastyczna.

Zapraszamy do kontaktu

Leave a Reply

Your email address will not be published.