Redukcja piersi

Zabieg redukcji piersi zalecany jest kobietom ze zbyt dużym biustem. Problem ten może mieć poważne konsekwencje zdrowotne, takie jak przeciążenia kręgosłupa czy pogłębienie kifozy piersiowej, a także być źródłem dużego dyskomfortu psychicznego czy zwyczajnie utrudniać normalne funkcjonowanie. (problem z zakupem ubrań w odpowiednim rozmiarze, dyskomfort podczas aktywności fizycznej)

W trakcie konsultacji omawiany jest zakres zabiegu, z uwzględnieniem pożądanego przez pacjentkę rozmiaru biustu po zabiegu.

Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym. Polega na wycięciu i wypreparowaniu fragmentu gruczołu piersiowego, tkanki podskórnej oraz skóry z następowym zeszyciem szwami podskórnymi i skórnymi. Wokół otoczki brodawki piersiowej stosuje się nierozpuszczalny szew, który może być przez pacjentkę wyczuwalny. Należy wspomnieć, że blizny po zabiegu z biegiem czasu ulegają odbarwieniu, przestają być wyraźnie odgraniczone od skóry nienaruszonej.

Pobyt

Zabieg wymaga obserwacji po zabiegu – 1 dzień.

Higiena Rany

Od drugiego dnia po zabiegu zalecane jest codzienne przemywanie, osuszanie i odkażanie środkiem dezynfekcyjnym np. Octenisept.

Zalecenia pooperacyjne
  • Po zabiegu może występować ból, obrzęk i tkliwość piersi. Objawy te powinny stopniowo ustępować. Mogą one powodować wrażenie nienaturalności biustu, należy jednak pamiętać, że nie jest to efekt końcowy, który pojawia się zazwyczaj po około dwóch tygodniach od operacji.
  • Chodzenie w staniku specjalistycznym przez okres jednego miesiąca.
  • Zaleca się stosowanie specjalnych opatrunków silikonowych od drugiego tygodnia po operacji i masaż blizny po upływie miesiąca od zabiegu.

Prezentacja

Zapraszamy do kontaktu