Podniesienie piersi

lifting piersi, mastopeksja

Chirurgiczne podniesienie biustu polega na uformowaniu od nowa gruczołu oraz przeniesieniu go wraz z brodawka i jej otoczką we właściwe miejsce.

Obwisanie piersi z wiekiem a także po karmieniu piersią jest naturalnym procesem, może być jednak dotkliwe dla kobiet, powodując powstanie dyskomfortu i zmniejszenie poczucia własnego piękna. Zabieg podniesienia piersi umożliwia odtworzenie bardziej pełnego i atrakcyjnego wyglądu i odmłodzenie sylwetki.

dla
kogo

Na czym polega lifting piersi?

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym. W zależności od stanu piersi wykonuje się nacięcie w kształcie kotwicy, nacięcie wokół brodawek, lub nacięcie pionowe. Po odseparowaniu piersi są modelowane, a brodawka podnoszona. Następnie tkanki są zszywane warstwowo.

wskazania
    • poprawa kształtu i wielkości piersi po przebytej ciąży
    • wrodzony niedorozwój (asymetria) jednej lub obu piersi
    • wyrównanie różnic rozmiaru i kształtu między piersiami
    • zaburzenia rozwoju piersi typu „pierś tubularna”
    • jako element chirurgii rekonstrukcyjnej piersi po innych zabiegach
    • powiększenie rozmiaru piersi
przeciwwskazania
  • choroby ogólnoustrojowe
  • niewydolność krążeniowo-oddechowa
  • ciężkie zaburzenia funkcjonowania narządów wewnętrznych
  • zaburzenia krzepnięcia krwi w organizmie
  • anoreksja, nadmierne odchudzanie lub restrykcyjne diety
  • choroby obrębie gruczołu sutkowego
  • duże blizny skutkujące spadkiem elastyczności skóry
ważne
informacje
Czas trwania zabiegu

około 3 godzin

Wymagane badania

grupa krwi, morfologia, wskaźniki krzepnięcia (APTT i INR), kreatynina, poziom glukozy, elektrolity (Na, K), badanie ogólne moczu, szczepienie p/WZW B, EKG

Znieczulenie

ogólne

Pobyt w klinice

1 doba

Rekonwalescencja

14 dni

Zdjęcie szwów

I. pierwsze szwy / 5 dni po zabiegu

II. drugie szwy / 14 dni po zabiegu

efekty
zabiegu
przebieg
zabiegu
etap pierwszy

Znieczulenie pacjenta

etap drugi

Wykonanie nacięcia skóry w miejscach, które w sposób naturalny pozwolą na ukrycie blizn; w zagięciach ciała lub linii włosów. Następnie skóra jest naciągana, aby twarz odzyskała pożądany kontur, a jej nadmiar zostaje usunięty.

etap trzeci

Precyzyjne założenie w miejscu nacięć cienkich szwów.

etap czwarty

Wykonanie liftingu po drugiej stronie twarzy.

etap piąty

Nałożenie opatrunków. Cała twarz zostaje przykryta elastycznym i uciskającym opatrunkiem.

blizny
po zabiegu

Po procedurze podniesienia piersi może występować ból i tkliwość piersi. Objawy te powinny powoli ustępować wraz z upływem czasu. Większość dolegliwości można złagodzić przy pomocy leków, które są przepisywane przez chirurga.

W okolicy klatki piersiowej mogą pojawić się zasinienia. Znikają one najczęściej w ciągu 14 dni od wykonania zabiegu. Delikatny obrzęk piersi może się utrzymywać nawet do 60 dni od wykonania zabiegu.

Obowiązuje zakaz wykonywania ćwiczeń siłowych i dźwigania ciężarów przez okres miesiąca. Powrót do ćwiczeń wykorzystujących górne partie ciała po około 6 miesiącach.

pierwszy
krok

Jeśli rozważasz wykonanie zabiegu, masz pytania, lub wątpliwości 

umów się na konsultacje
Sprawdź cenę zabiegu
sprawdź
FAQ
Najczęściej zadawane pytania

Lifting piersi to chirurgiczna procedura mająca na celu poprawę jędrności i kształtu piersi poprzez usunięcie nadmiaru skóry i unoszenie tkanki piersiowej.

Lekarz zazwyczaj zaleca powrót do noszenia stanika z pełnym wsparciem po kilku tygodniach, gdy tkanki piersiowe już się zagoją. Indywidualne wskazówki będą dostosowane do postępu rekonwalescencji.

Lifting piersi może potencjalnie wpłynąć na zdolność karmienia piersią, choć to zależy od rodzaju procedury przeprowadzonej i indywidualnych okoliczności pacjentki. W przypadku tradycyjnego liftingu piersi, który może obejmować usunięcie i przemieszczenie tkanki piersiowej, istnieje ryzyko uszkodzenia przewodów mlekowych, co może utrudnić lub uniemożliwić karmienie piersią.

Jednakże, wiele nowoczesnych technik liftingu piersi, w tym te, które minimalizują manipulacje wokół przewodów mlekowych, zostało opracowanych w celu zmniejszenia ryzyka wpływu na karmienie piersią. Jeśli pacjentka planuje karmienie piersią w przyszłości, powinna przedyskutować tę kwestię ze swoim chirurgiem plastycznym podczas konsultacji przed zabiegiem. Chirurg może dostosować technikę liftingu piersi, aby minimalizować ryzyko wpływu na zdolność karmienia piersią w przyszłości.