HIFU

HIFU ( high intensitivity focused ultrasounds ) jest zabiegiem wykorzystującym skoncentrowane fale ultradźwiękowe w celu przekazania energii w głębsze warstwy skóry. Takie rozwiązanie umożliwia precyzyjne działanie na odpowiedniej głębokości z pominięciem warstw wyżej położonych. Przekazana energia powoduje podgrzanie tkanek do około 60 stopni i w konsekwencji pobudza komórki skóry do syntezy nowych cząstek kolagenu. Kolagen jest jedną z najważniejszych substancji macierzy pozakomórkowej – cieczy, w której zawieszone są komórki.

Dzięki syntezie nowych cząsteczek, a w konsekwencji nowych połączeń, osiągany jest efekt liftingu skóry. Warto wspomnieć, że proces ten wymaga czasu, a pierwsze trwałe efekty widoczne są najwcześniej po około 30 dniach. Przez kolejne 180 dni nasila się efekt liftingujący. Niektóre okolice, szczególnie w obrębie brzucha, ramion i ud, wymagają powtórzenia zabiegu po 4- 6 miesiącach w celu ponownego pobudzenia skóry do odbudowy.

Wspaniała technologia, ale nie do wszystkiego

Wbrew informacjom, które można znaleźć w internecie, technologia Hifu nie jest panaceum i nie rozwiąże wszystkich problemów związanych ze starzeniem się skóry.
Hifu nadaje się do rewitalizacji skóry w obrębie twarzy, w celu uzyskania liftingu. Działając na głębsze warstwy można odtworzyć owal twarzy, uwydatnić żuchwę, zniwelować nadmiar skóry w okolicy linii marionetek a także podciągnąć skórę w okolicy podbródka.

Niebezpieczeństwo stanowi wykonywanie zabiegów na twarzy u osób z niewielką ilością tkanki tłuszczowej. U takich osób występuje wyraźne połączenie tkanki podskórnej i warstwy SMAS, dlatego skumulowanie energii w tkance tłuszczowej, mające w efekcie doprowadzić do jej rozpadu, może skutkować obwiśnięciem twarzy i nadaniem jej ciężkiego, zmęczonego wyglądu.

W przypadku skoncentrowania fal na głębszych warstwach możemy uzyskać efekt rozkładu tkanki tłuszczowej. Dzięki temu HIFU znalazło zastosowanie w modelowaniu sylwetki szczególnie z powodu pomijania powierzchownych warstw skóry. Nalepsze efekty widoczne są w okolicy ramion, a także na brzuchu i w okolicy ud.

Efekt lipolizy jest mniejszy niż w przypadku liposukcji natomiast w połączeniu z występującym liftingiem i możliwością powtarzania stanowi ciekawą alternatywę szczególnie dla osób bojących się zabiegu operacyjnego. Warto także wspomnieć, że w przeciwieństwie do tradycyjnych metod korekcji sylwetki stosowanych w chirurgii plastycznej, zabiegi z wykorzystaniem HIFU nie cechuje okres rekonwalescencji.

Twarz:
 • Czoło
 • Okolica powiek dolnych
 • Dolna połowa twarzy
 • Szyja
Ciało
 • Dekolt
 • Brzuch
 • Boczki
 • Ramiona
 • Uda
 • Pośladki
 • Okolica kola

DualHi GTG

DUAL HI- Sprzęt stosowany w naszym gabinecie jest modelem najwyższej generacji. Jest jednym z 2 aparatów posiadających certyfikację FDA i posiada możliwość dostosowania ilości energii w zależności od głębokości, na którą ma być ona przekazana. Ponadto dzięki wykorzystywaniu wymiennych Kartridży zapewnione jest bezpieczeństwo i stała powtarzalność efektów.

DualHI posiada podwójną linie zabiegową. Oznacza to dwa razy krótszy czas zabiegu i dwa razy krótsze narażenie na dolegliwości bólowe w porównaniu z procedurami przeprowadzanymi z wykorzystaniem sprzętu niższej generacji.

Zalecenia przed zabiegiem

Zaleca się przyjęcie leków przeciwbólowych np paracetamol 1 g lub ibuprofen 200 mg na około 1 h przed zabiegiem w celu zniwelowania dolegliwości bólowych. Dodatkowo w przypadku wykonywania zabiegów na twarzy zaleca się zmycie makijażu i nawilżenie twarzy.

Zabieg w zależności od lokalizacji trwa w przybliżeniu od 30 minut do godziny. Przed jego wykonaniem odbywa się konsultacja, w trakcie której omawiane są możliwe efekty i oznaczane są obszary zabiegowe. Następnie wykonywany jest zabieg.

Na wydzielone sektory nakładany jest żel mający na celu prawidłowe przekazanie energii. W trakcie trwania zabiegu przykładana jest głowica, która po aktywacji przekazuje wiązkę ultradźwięków. W tym momencie możliwe jest odczuwanie niewielkiego bólu porównywanego do ukłucia cienką igłą. Następnie głowica przesuwana jest o około 0,5 mm i następuję ponowna aktywacja.

W okresie po zabiegu może występować lekkie przekrwienie okolicy poddanej zabiegowi. W przypadku ramion i ud mogą wystąpić drobne wybroczyny. Zabieg HIFU nie wymaga rekonwalescencji, a jedyne przeciwwskazanie stanowi przewlekłe przyjmowanie leków przeciwzapalnych, ponieważ mogą one zniwelować efekty.

Jednorazowe zastosowanie leków przeciwbólowych/przeciwzapalnych, w celu uśmierzenia bólu, nie stanowi przeciwwskazania.

Prezentacja wideo

Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją wideo na temat HIFU

Zapraszamy do kontaktu