Wraz z upływem czasu jego zawartość w organizmie stopniowo zmniejsza się, a jego ubytek widać na skórze – staje się ona przesuszona i wiotka. Wypełnienie kwasem hialuronowym przynosi natychmiastową poprawę, której efekt utrzymuje się kilka miesięcy.
Podajemy kwas hialuronowy przy pomocy cienkiej igły. Samo ostrzykiwanie jest mało bolesne, towarzyszy mu zwykle uczucie rozpierania. W miejscu wstrzyknięcia preparatu pojawia się obrzęk lub zasinienie. Jest to typowy objaw, który ustępuje w ciągu kilku dni.
wskazania
-
- wolumetria twarzy,
- powiększanie ust kwasem hialuronowym,
- wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym,
- modelowanie żuchwy kwasem hialuronowym,
przeciwwskazania
- cukrzyca,
- choroby układu krążenia,
- nieuregulowane nadciśnienie tętnicze,
- zaburzenia krzepnięcia krwi,
- ciąża,
- opryszczka
etap pierwszy
Nałożenie na obszar zabiegowy maści znieczulającej.
etap drugi
Ostrzyknięcie obszaru zabiegowego preparatem zawierający kwas hialuronowy.
Jeśli rozważasz wykonanie zabiegu, masz pytania, lub wątpliwości
Najczęściej zadawane pytania
Czas utrzymywania się efektów jest indywidualny. Zależy od rodzaju i stopnia usieciowania podanego preparatu, trybu życia, wieku.
Standardowo jest to 6-8 miesięcy.
Do najczęstszych objawów niepożądanych, występujących po zastosowaniu wypełniaczy jest obrzęk w miejscu podania, krwiak lub zasinienie. U osób mających skłonność do występowania opryszczki może dojść do jej nawrotu.
Zabieg kwasem hialuronowym zazwyczaj jest dobrze tolerowany przez pacjentów, ale może być związany z niewielkim dyskomfortem lub uczuciem ukłucia podczas wstrzykiwania preparatu. W celu zmniejszenia dyskomfortu zazwyczaj stosuje się miejscowe znieczulenie lub preparaty zawierające środki znieczulające.