Pełna plastyka nosa

Zabieg umożliwiający nadanie nosowi pożądanego przez pacjenta kształtu. W trakcie konsultacji omawiany jest oczekiwany przez pacjenta rezultat. Wykonywane są zdjęcia umożliwiające dokładne ustalenie zakresu operacji.

Zabieg polega na wypreparowaniu szkieletu chrzęstnego nosa, a następnie ukształtowaniu go zgodnie z wcześniej ustalonym planem. Dalej wypreparowywane i łamane są kości nosowe u podstawy nosa, a także grzbiet nosa. W przypadku niwelowania garba wycinany jest nadmiar tkanek. Następnie nos jest ustawiany w nowym położeniu. Po ustaleniu ostatecznego kształtu całość jest zszywana. Zakładane są plastry mające na celu zmniejszenie obrzęku i uciśniecie tkanek. W kolejnym etapie zakładana jest szyna termoplastyczna, utrzymywana przez 4 dni. Preferowane jest wykonanie zabiegu w znieczuleniu ogólnym, jednak istnieje możliwość wykonania w znieczuleniu miejscowym.

Rodzaj znieczulenia

Preferowane jest wykonanie zabiegu w znieczuleniu ogólnym jednak istnieje możliwość wykonania w znieczuleniu miejscowym.

Pobyt

W przypadku znieczulenia miejscowego obserwacja nie jest konieczna w przypadku znieczulenia ogólnego 1 dzień obserwacji.

Higiena rany pooperacyjnej

Nie wymaga pielęgnacji. Możliwe jest delikatne przemywanie rany patyczkiem higienicznym nawilżonym płynem dezynfekcyjnym.

Zalecenia pooperacyjne
  • Szyna termoplastyczna utrzymywana jest 4 dni po zabiegu. Na drugi dzień kontrolowany jest opatrunek zmieniane są plastry a szyna jest ponownie dopasowywana.
  • 2 tygodnie po zabiegu zalecane jest rozpoczęcie masowania nosa wzdłuż jego

Prezentacja

Zapraszamy do kontaktu