Lipotransfer

Lipotransfer- przeszczep własnego tłuszczu

Zabieg polegający na pobraniu od pacjenta tłuszczu z miejsc, w których występuje ich nadmiar i podanie w pożądane miejsce. Umożliwia korekcje sylwetki, wygładzenie zmarszczek i bruzd uzupełnienie ubytków w bliznach, jak również nadanie ciału bardziej obłych, kobiecych kształtów. Tłuszcz jako naturalna tkanka jest uniwersalnym wypełniaczem, ponieważ nie powoduje reakcji anafilaktycznych, które mogą powodować nieprawidłowy efekt kosmetyczny lub wręcz doprowadzić do powstania trwałych uszkodzeń w miejscu podania. Dzięki swoim właściwościom równomiernie rozprowadza się on w miejscu podania powodując osiągniecie gładkiej powierzchni co sprawia, że efekt pooperacyjny jest naturalny i estetyczny.

Najczęstsze zastosowanie przeszczepu tłuszczu to:

  • Wypełnienie zmarszczek
  • Ostrzykiwanie twarzy.
  • Powiększanie ust
  • Uzupełnienie ubytków w miejscu blizn zanikowych
  • Rewitalizacją skóry dłoni.
  • Modelowanie i powiększanie piersi
  • Modelowanie pośladków.

Zabieg polega na początkowym odessaniu tłuszczu. Wykonywany jest zazwyczaj w znieczuleniu miejscowym. Tkanka podskórna ostrzykiwana jest płynem infuzyjnym ze znieczuleniem, przy wykorzystaniu specjalnych kaniula co umożliwia przeprowadzenie zabiegu przez kilka drobnych otworów na skórze. Następnie tkanka tłuszczowa jest odsysana i poddawana separacji, po uzyskaniu oczyszczonego tłuszczu jest on podawany z wykorzystaniem strzykawek i kaniuli co zapewnia precyzję i mała inwazyjność. Zabieg przeprowadza się z pewna hiperkorekcją, co sprawia, że miejsce podania wydaje się mocno obrzęknięte. Ten efekt powoli ustępuje, a ostateczny wygląd pojawia się około 2 tygodnie po zabiegu. Efekt przeszczepu tłuszczu jest stosunkowo trwały, a jego przemijanie jest związane z naturalna degeneracja tkanki podskórnej. Po zabiegu miejsca wprowadzenia kaniuli do odsysania są oklejane opatrunkiem chłonnym. Możliwy jest niewielki wyciek z rany.

Pobyt.

W przypadku odsysania niewielkich powierzchni w celu ostrzyknięcia jednego obszaru zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym i nie wymaga obserwacji. W przypadku modelowania sylwetki konieczne jest przeprowadzenie zabiegu w znieczuleniu ogólnym.

Zalecenia pooperacyjne.

W przypadku niewielkich powierzchni zaleca się utrzymanie opatrunków chłonnych w miejscu obrania tłuszczu przez 48h. W przypadku modelowania zalecane jest stosowanie odzieży modelującej.

Codzienna higiena rany i zmiana opatrunków.

Po zabiegu do czasu wygojenia miejsc nakłuć nie wolno zanurzać ciała w wodzie, stosować sauny i należy unikać wysiłku fizycznego.

Prezentacja

Zapraszamy do kontaktu